Home Program Blog Kontakt Kulaté stoly

Registrujte se zdarma jednou z možností

REGISTRACE PŘEDNÁŠEJÍCÍCH

↓ Program Pražského Barcampu 2018 ↓

 • 1

  Jak souvisí osobnost a úspěch

  Jak využít maximum své osobnosti, abyste byli úspěšní? Které osobnostní profily jsou nejúspěšnější v businessu?

 • 2

  Jak uspět v praxi

  Jak se z koníčku může stát práce, aneb jak uspět v praxi. Česká republika je země planá talentovaných lidí a já se snažím těmto lidem ukázat, jaká je ta nejlepší cesta dostat se do opravdových firem a dělat na opravdových zakázkách tak, aby vás to bavilo.

 • 3
  Autor

  Jakub Jonáš

  Zpětná vazba vs kritika

  Loni jsem rozvířil vodu na pražském Barcampu i v některých školách přednáškou Školství, přítěž nebo základ života . Tentokrát spustím hurikán a máte se na co těšit. V dnešní době má mnoho studentů potíž dát svým spolužákům regulérní zpětnou vazbu. A co učitelům? Mnoho studentů se jí bojí dát učitelům nebo neví, jak na to. Chceš umět říct, co vám na jejich učení a přístupu nebo vystupování nesedí? Mnoho lidí také neví, jak zpětnou vazbu přijmout a jak s ní pracovat ve svůj prospěch. Ukážu ti obrovskou hodnotu, kterou můžete zpětnou vazbou dát í získat. Nebude to klasická přednáška, budu pracovat s každým z vás, protože chci, abyste si odnesli maximum. Chceš umět ve škole říct svůj názor? Tvůj život je ve tvých rukou a já vám ukážu, jak na to i ve škole. Pojem kritika zcela jistě znáš. Víš, čím se liší od pojmu zpětná vazba? A konstruktivní kritika je prostě S*****? Ukážu ti zásadní rozdíl. Kritika je zbraň hromadného ničení, zpětná vazba je atomový kryt.

 • 4

  Rétorika v praxi

  Správná artikulace
  Rétorika
  Mluvte jako mluvčí
  Prezentujte se správně při pohovorech

 • 5

  Naučte se konečně opravdu anglicky

  Myslíte, že nemáte na angličtinu buňky? Nemáte na ni čas? Už jste několikrát na angličtinu "vrhly" a po chvíli zase neslavně skončili? Tak to je tahle přednáška přesně pro vás! Můžete se těšit na praktické rady, tipy a triky, které vám pomohou konečně posunout svoji angličtinu o úroveň výše. To vše co nejvíce prakticky a konkrétně. Předpokládáme, že také nesnášíte rady typu „musíte se naučit dobře anglicky“, ale které už se jaksi zapomenou zmínit o tom, jak to přesně máte udělat. To vše okořeněné osobní zkušeností někoho, kdo byl všemi považován za ztracený (jazykový) případ - a přesto se neztratil. Na konci bude také čas na zodopovězení vašich konkrétních otázek.

 • 6

  Podnikání s 6ti tisícovkama v kapse

  Dozvíte se na mém konkrétním příkladu, jak při studiu a úplně od nuly rozjet podnikání s pár tisícovkama v kapse. Ukážu vám, proč lidem podnikání nevychází a co dělá ten rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.

 • 7

  Kryptoměny: trendy a zajímavosti pro rok 2018

  Slyšeli jste už o bitcoinu? Víte co je blockchain? Pokud ano, tak dobrý. Pokud ne, tak taky dobrý. Přijďte na mojí přednášku a poslechněte si proč by Vás tato oblast měla zajímat. Podíváme se do toho jak bitcoin a blockchain funguje. Jakou mají tyto technologie pozici v ekonomoce. A hlavně co zajímavého čeká kryptoměny v roce 2018. Komu je přednáška určena? Všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o kryptoměnách. Trápí Vás otázky typu: „Čím jsou kryptoměny kryté? Co určuje hodnotu kryptoměn? Dají se kryptoměny zakázat? Mohou kryptoměny někomu reálně pomáhat?". Nebo třeba úplně jednoduše: „Co to sakra ty kryptoměny jsou a jak to funguje?". Těším se, tak v dubnu na viděnou! :)

 • 8

  Může se člověk uživit jako YouTuber?

  Vyměnil jsem práci v Seznam.cz za kariéru YouTubera. Co mě k tomu vedlo? Jsem teďka spokojenější? Udělal bych to znovu? Povyprávím vám, jaké praktické problémy musí člověk řešit, když se rozhodne ze dne na den změnit svou pracovní kariéru.

 • 9

  Marketing v Alza.cz

  Co všechno obnáší práce v marketingu a jak plánujeme naše kampaně.

 • 10

  Podnikání na střední škole není sci-fi!

  Dnes je trendem trávit svůj volný čas u počítače, koukat na mnohdy nesmyslná videa a vyhazovat tak svůj volný čas. Hlavní myšlenkou mé přednášky je proto motivace mladých lidí k využití svého času efektivně, překonání strachu z komunikace, prezentování, podnikání a získávání nových zkušeností z všemožných odvětví.

 • 11
  Autor

  Ing. Jiří Sissak, Ph.D.

  Digitální gramotnost - jsme či nejsme digitálně gramotní?

  Co je to "digitální gramotnost" a jak je nutno přizpůsobit RVP a následně ŠVP pro rozvoj digitální gramotnosti tak, aby žáci a studenti byli připraveni využít potenciál digitálních technologií ke svému celoživotnímu osobnímu rozvoji, ke zvyšování kvality života a ke společenskému uplatnění. Měnící se role učitele ve 21.století.

 • 12

  Od sporáku prezidentem aneb jak podniká plachý introvert

  Jsem v principu plachá a introvertní, ale rozhodl jsem se žít naplno a jinak - původní profesí jsem kuchař, pak jsem málem skončil na invalidním vozíku, stal jsem se obchodním zástupcem. Pak jsem dělal Key account managera až po obchodního ředitele a ředitele značky pro firmy jako Setuza, Korunní, Dermacol, Henkel a pak přišel další rodinný zvrat a já se vrhnul v roce 2010 na podnikání (obnovil jsem firmu) - v době nejhlubší krize. Všichni mi říkali, že zkrachujeme a my rosteme každý rok v desítkách procent… Paralelně s podnikáním jem řídil jako lokální a národní prezident českou pobočku největší neziskové networkingové organizace pro mladé aktivní lidi na světě JCI. Před dvěma lety jsem měl mozkovou příhodu, ale funguji dál :-)

 • 13
  Autor

  Miroslav Koula

  Chcete pracovat v Německu? Jak na to a co vše to obnáší!

  Přemýšlíte o tom jaké to je pracovat v zahraničí, ale nechce se Vám nikam daleko? Neumíte německy? Nevadí! Máte předsudky o Němcích? No a nesmím zapomenout - bojíte se imigrantů? Pojďme se spolu podívat a popovídat si o tom, jaké to ve skutečnosti v Německu je. Pobavíme se o tom, co všechno je spojené s relokací, kde všude se odhlásit a kde se přihlásit, kde hledat práci. Jak složité to je s dětmi nebo partnerem? Podíváme se i na výhody a nevýhody německého pracovního a sociálního systému.

 • 14

  StartupJobs

  Ve stručnosti proletím historii StartupJobs, co mě k nápadu přivedlo, jak proběhlo spuštění, získání investorů, růst, faily po cestě až po spuštění polské verze a plán vybudovat globálně nejlepší portál pro startupy. V druhé části se podíváme na startup pracovní trh - co může nabídnout a proč určitě zkusit práci v nějakém startupu.

 • 15

  Jak Virtuální realita mění myšlení a chování lidí

  Co víte o virtuální realitě? Máte ji spojenou pouze s hraním her? Přijďte a možná budete překvapeni pro jaké účely může být využita. A k jakým účelům ji využíváme u nás v Českých Budějovicích. Představte si, že se můžete zbavit strachu z výšek nebo veřejného vystupování, jako sportovci vám pomůže se zlepšením postřehu, po náročném dni v ní můžete skvěle relaxovat a předejít syndromu vyhoření. Při našem setkání zjistíte, jak se v tomto prostředí připravuje část olympijského týmu nebo si firmy zhmotňují vizi... A hlavně si to na vlastní kůži vyzkoušíte!

 • 16
  Autor

  Zuzka Šorejsová

  Jak se uživit jako fotograf

  Rádi fotíte? To téměř každý, ale málokdo se tím dokáže uživit. Co fotit, kam to dát a jak za to vydělat peníze? O tom je moje přednáška.

 • 17
  Autor

  Jana Havlíčková

  Nerozumím řeči tvého kmene

  Máte občas ten pocit, že něco říkáte naprosto jasně a je to úplně jednoduché a nechápete, co na tom ten druhý nechápe? Jsou ženy z Venuše a muži z Marsu? Mluvíme všichni česky? Už vás někdy někdo požádal, ať mluvíte jazykem jeho kmene? Pozorujete někdy skupinku lidí a ani po delší době fakt nevíte, o čem se baví? Kmenů je hodně a kolik kmenů tolik jazyků. Upravit můj pohled na komunikaci a vedení lidí mě přiměla kniha Tribal Leadership od Davida Logana, která také inspirovala tuto přednášku doplněnou o moje veselé historky z praxe.

 • 18

  Z Evropy na konec světa a naopak

  Mladí lidé občas nemají přehled, jak různorodé mohou být pracovní pozice. Na přednášce Vám ukážu, co všechno se dá dělat ve firmě HOPI po celém světě a přidám i pár perliček.